Laadpalen per plaats

Laadpalen in Oosterhout

Alle openbare laadpalen en snelladers in Oosterhout op een kaart, met aantallen per wijk, prijzen per kWh en de goedkoopste palen. Plus hoe je een laadpaal of kabelgoot aanvraagt.

Laadpalen laden…
Open de volledige laadkaart

In het kort

In Oosterhout staan 347 openbare laadlocaties met samen 1.025 laadpunten. Daarvan zijn 10 locaties snelladers. Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,41 per kWh, lager dan het landelijk gemiddelde van € 0,47.

347laadlocaties
1.025laadpunten
10snellaadlocaties
€ 0,41gemiddeld per kWh

Laadpalen per wijk

Zo zijn de laadpalen verdeeld over de wijken van Oosterhout. De indeling volgt het CBS. Klik op een wijk voor de details.

WijkLocatiesLaadpuntenSnelladersPer 1.000 inwoners
Dommelbergen5611518,8
Oosterheide54168419,0
Vrachelen48108014,2
Slotjes45104012,8
Oosterhout Centrum2961010,7
Dorst2361217,6
West1939011,9
Strijen193709,7
Industrieterrein Zuid161430986,2
Industrieterrein Noord1511611.933,3
Leijsenakkers1023114,8
Den Hout515111,7
Oosteind5907,3
Buitengebied Oosterhout3260100,0

Over Oosterhout

Oosterhout telt 58.380 inwoners in 26.511 huishoudens. Het CBS noemt het gebied sterk stedelijk. Er staan ongeveer 32.650 personenauto's geregistreerd, gemiddeld 1,2 per huishouden. Op elk openbaar laadpunt komen zo'n 32 auto's. Van de 26.149 woningen is 61% een koopwoning en 74% een eengezinswoning.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025 (inwoners, huishoudens) en 2024 (auto's, woningen).

Een openbare laadpaal aanvragen in Oosterhout

In Oosterhout vraag je een openbare laadpaal niet bij de gemeente aan, maar bij Vattenfall InCharge. De provincies Noord-Brabant en Limburg hebben namens de gemeente een contract met Vattenfall gesloten voor het plaatsen en beheren van de openbare laadpalen. De paal kost je niets. Je betaalt alleen voor het laden.

Je kunt een aanvraag doen via het formulier van Vattenfall als:

Heb je wel een eigen parkeerplek, dan zorg je volgens de gemeente zelf voor een laadpunt.

Elk half jaar kijken de gemeente en Vattenfall naar de best gebruikte laadpalen en naar de aanvragen van inwoners. Daaruit volgt waar in het half jaar daarna nieuwe palen komen. Per locatie komt er eerst één laadplek. Een tweede plek volgt als er genoeg vraag is. Een vaste wachttijd noemen gemeente en Vattenfall niet.

Laadstraten met laadpunten in lantaarnpalen

Oosterhout heeft ook laadstraten. Daar zit het laadpunt in de lantaarnpaal, met twee stekkers per paal. Op die parkeerplaatsen mag iedereen parkeren, ook auto’s op benzine of diesel. De eerste laadstraat aan het Vrachelsplein werd geopend op 27 maart 2024. Inmiddels zijn er ook laadstraten in De Contreie en op Zwaaikom Eiland.

Laden voor de deur met een kabelgoot

Een losse laadkabel over de stoep is in Oosterhout verboden, net als een kabel onder de stoep door. Wel kun je een kabelgoot aanvragen: een stoeptegel met een gleuf voor je kabel. De gemeente legt hem aan.

De kabelgoot kost € 414, inclusief maximaal 2 meter goot. Je betaalt vooraf. Je vraagt hem aan via de pagina over de kabelgoot van de gemeente.

Parkeren bij een laadpaal

Een laadplek bij een openbare laadpaal wijst de gemeente aan met een verkeersbesluit. Er komt dan een bord met de tekst “alleen opladen elektrische voertuigen”. Bij een laadstraat is dat anders: daar komen geen borden en mag iedereen parkeren.

Snelladers in Oosterhout

AdresExploitantVermogenPrijs per kWh
Hespelaar, A59Fastned400 kW€ 0,77
Beneluxweg 1IONITY350 kW€ 0,76
Beneluxweg 1Allego300 kW€ 0,62
Galgeveld A27Fastned300 kW€ 0,77
Kalix Berna A27Fastned300 kW€ 0,77
Pasteurlaan 7Shell Recharge300 kW€ 0,85
1, BeneluxwegTesla150 kW€ 0,44
Steelhoven A59Fastned150 kW€ 0,77
Trekbeemd 1Shell Recharge150 kW€ 0,85
Beneluxweg 5PowerGo30 kW€ 0,81

Snelladers net buiten Oosterhout

AdresExploitantVermogenPrijs per kWhAfstand
De Hak 15Shell Recharge150 kW€ 0,855,4 km
Minervum 7001 A-ESpirii175 kW€ 0,795,9 km
Lijndonk 4T-Electric320 kW€ 0,796,7 km

Afstand in een rechte lijn. De rijafstand is langer.

Snelladers rond OosterhoutOpen de laadkaart op Oosterhout met alleen snelladersOpen de kaart

Goedkoopste laadpalen zonder laadpas

Dit zijn de gewone laadpalen met de laagste prijs per kWh als je zonder abonnement laadt. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

AdresExploitantPrijs per kWhStarttarief
Bavelstraat 36Eneco€ 0,29Geen
Marselaar 250five€ 0,30Geen
Luzernevlinder 14DAEN Mobility€ 0,30Geen
Hertogenlaan 334Vattenfall InCharge€ 0,33Geen
Blazoenhof 6Vattenfall InCharge€ 0,33Geen

Wie beheert de laadpalen?

ExploitantLocatiesLaadpuntenAandeel
Vattenfall InCharge24956272%
50five20626%
E-Flux by Road16425%
Allego13344%
Eneco121403%
DAEN Mobility8142%

Straten met de meeste laadpunten

  1. Florijnstraat 103 laadpunten
  2. Damweg 46 laadpunten
  3. Hoevestein 32 laadpunten
  4. 1, Beneluxweg 24 laadpunten
  5. Wilhelminakanaal Zuid 20 laadpunten
  6. Logistiekweg 19 laadpunten
Welke laadpas past bij jou?Vergelijk laadpassen op prijs per kWh, starttarief en abonnementVergelijk

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadpalen zijn er in Oosterhout?

Op 19 oktober 2026 staan er in Oosterhout 347 openbare laadlocaties met samen 1.025 laadpunten. Dat zijn 17,6 laadpunten per 1.000 inwoners.

Waar vind ik een snellader in Oosterhout?

Er zijn 10 snellaadlocaties. De krachtigste staat aan de Hespelaar, A59 (400 kW, Fastned).

Wat kost laden aan een openbare laadpaal in Oosterhout?

Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,41 per kWh. De laagste prijs is € 0,29 per kWh, bij de laadpaal aan de Bavelstraat 36. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

Hoe vraag ik een laadpaal aan in Oosterhout?

Via het aanvraagformulier van Vattenfall InCharge. Je woont of werkt in Oosterhout, rijdt een elektrische auto of plug-in hybride met minimaal 45 kilometer elektrisch bereik en hebt geen eigen parkeerplek. De laadpaal kost je niets.

Mag ik in Oosterhout een laadkabel over de stoep leggen?

Nee, een losse kabel over de stoep is verboden. Je kunt wel een kabelgoot aanvragen bij de gemeente. Die kost € 414, inclusief maximaal 2 meter goot.

Wat is een laadstraat?

In een laadstraat zit het laadpunt in de lantaarnpaal, met twee stekkers per paal. Iedereen mag er parkeren. Oosterhout heeft laadstraten aan het Vrachelsplein, in De Contreie en op Zwaaikom Eiland.

Zo komen deze cijfers tot stand

De aantallen, adressen, vermogens en prijzen komen uit de open data van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Daarin melden exploitanten hun openbare laadpunten. Wij werken de cijfers elke dag bij. Een laadlocatie is één adres met één of meer laadpunten. De prijs is het tarief zonder laadpas, inclusief btw. De grenzen van de gemeente en de wijken komen van het CBS. De informatie van de gemeente hebben wij gecontroleerd op 18 oktober 2026.

Laadpalen in de buurt