Laadpalen per plaats

Laadpalen in Breda

Alle openbare laadpalen en snelladers in Breda op een kaart, met aantallen per wijk, prijzen per kWh en de goedkoopste palen. Plus hoe je een laadpaal of kabelgoot aanvraagt.

Laadpalen laden…
Open de volledige laadkaart

In het kort

In Breda staan 1.558 openbare laadlocaties met samen 3.635 laadpunten. Daarvan zijn 17 locaties snelladers. Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh, hoger dan het landelijk gemiddelde van € 0,47.

1.558laadlocaties
3.635laadpunten
17snellaadlocaties
€ 0,52gemiddeld per kWh

Laadpalen per wijk

Zo zijn de laadpalen verdeeld over de wijken van Breda. De indeling volgt het CBS. Klik op een wijk voor de details.

WijkLocatiesLaadpuntenSnelladersPer 1.000 inwoners
Breda West3168001023,9
Breda Oost261636225,8
Breda Noord204429216,2
Haagse Beemden193442217,7
Breda Zuidoost166353018,3
Breda Centrum114351021,2
Breda Zuid82173120,6
Prinsenbeek77158012,8
Teteringen61123013,3
Bavel4998011,7
Ulvenhout3572014,6

Over Breda

Breda telt 188.779 inwoners in 92.225 huishoudens. Het CBS noemt het gebied sterk stedelijk. Er staan ongeveer 154.600 personenauto's geregistreerd, gemiddeld 1,7 per huishouden. Op elk openbaar laadpunt komen zo'n 43 auto's. Van de 87.800 woningen is 55% een koopwoning en 60% een eengezinswoning. Bij appartementen en andere meergezinswoningen is zelden een eigen oprit. Met 40% meergezinswoningen zijn veel bewoners hier dus aangewezen op een openbare laadpaal.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025 (inwoners, huishoudens) en 2024 (auto's, woningen).

Een openbare laadpaal aanvragen in Breda

Rijd je elektrisch en kun je niet op eigen terrein laden, dan kun je bij de gemeente Breda een openbare laadpaal aanvragen. Dat is gratis. Je doet het met het aanvraagformulier van de gemeente.

De paal staat op gemeentegrond en iedereen mag hem gebruiken. Je hebt wel een laadpas nodig. Welke exploitanten de laadpalen in Breda beheren, zie je verderop op deze pagina.

Laden voor de deur met een kabelgoot

Heb je geen oprit, maar wel een laadpunt aan je huis? Dan kun je een kabelgoot aanvragen. Dat is een stoeptegel met een gleuf voor je laadkabel. De gemeente legt hem aan en blijft eigenaar.

Je betaalt € 465 bij de aanvraag. Binnen 3 weken hoor je of het kan, en dan legt de gemeente de goot binnen diezelfde 3 weken aan. Kan het niet, dan krijg je het geld terug. Alle voorwaarden staan op de pagina over de kabelgoot.

Parkeren bij een laadpaal

Bron: gemeente Breda, op straat parkeren.

Parkeergarages met laadpunten

In deze parkeergarages van de gemeente kun je laden. De laadpunten zijn van 50five. Je laadt alleen met een laadpas, niet met een creditcard. Alle vijf liggen in Breda Centrum.

Parkeergarage Adres
Barones Nieuweweg 79
Chassé Parking Coulissen 2
Het Turfschip Chasséveld 15c
Oranje Zuid Concordiastraat 13
De Prins Middellaan 60

Snelladers in Breda

AdresExploitantVermogenPrijs per kWh
Hazeldonk-West A16Fastned400 kW€ 0,77
Hazeldonk-Oost A16Fastned400 kW€ 0,77
Backer en Ruebweg 101Tanx396 kW€ 0,60
Bagven Park 2E-Flux by Road360 kW€ 0,63
Lijndonk 4T-Electric320 kW€ 0,79
Backer en Ruebweg 2Shell Recharge300 kW€ 0,85
Minervum 7001 A-ESpirii175 kW€ 0,79
5, PrincenhagelaanTesla150 kW€ 0,46
Graaf Hendrik III laan 56E-Flux by Road150 kW€ 0,72
Ginnekenweg 46Eneco150 kW€ 0,75

Snelladers net buiten Breda

AdresExploitantVermogenPrijs per kWhAfstand
Rijksweg A58 nr 1Tanx300 kW€ 0,605,5 km
A58 ZZShell Recharge175 kW€ 0,855,6 km
Galgeveld A27Fastned300 kW€ 0,776,8 km

Afstand in een rechte lijn. De rijafstand is langer.

Snelladers rond BredaOpen de laadkaart op Breda met alleen snelladersOpen de kaart

Goedkoopste laadpalen zonder laadpas

Dit zijn de gewone laadpalen met de laagste prijs per kWh als je zonder abonnement laadt. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

AdresExploitantPrijs per kWhStarttarief
Minervum 7487Laadnet€ 0,16Geen
Steenen Hoofd 50E-Flux by Road€ 0,21Geen
Hazeldonk 6530Laadnet€ 0,22Geen
Slotlaan 10DAEN Mobility€ 0,27Geen
Regenbeemd 6Laadnet€ 0,28Geen

Wie beheert de laadpalen?

ExploitantLocatiesLaadpuntenAandeel
E-Flux by Road6031.27939%
Qwello Benelux BV37073924%
Vattenfall InCharge24252616%
Allego921906%
50five772665%
Opcharge411523%

Straten met de meeste laadpunten

  1. Minervum 78 laadpunten
  2. Molengracht 56 laadpunten
  3. Stationstraat 40 laadpunten
  4. Lage Mosten 36 laadpunten
  5. 5, Princenhagelaan 32 laadpunten
  6. Tuinzigtlaan 29 laadpunten
Welke laadpas past bij jou?Vergelijk laadpassen op prijs per kWh, starttarief en abonnementVergelijk

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadpalen zijn er in Breda?

Op 19 oktober 2026 staan er in Breda 1.558 openbare laadlocaties met samen 3.635 laadpunten. Dat zijn 19,3 laadpunten per 1.000 inwoners.

Waar vind ik een snellader in Breda?

Er zijn 17 snellaadlocaties. De krachtigste staat aan de Hazeldonk-West A16 (400 kW, Fastned).

Wat kost laden aan een openbare laadpaal in Breda?

Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh. De laagste prijs is € 0,16 per kWh, bij de laadpaal aan de Minervum 7487. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

Hoe vraag ik een laadpaal aan in Breda?

Via het aanvraagformulier op breda.nl. Je hebt een elektrische auto en kunt niet op eigen terrein laden. Aanvragen is gratis en de gemeente plaatst de paal meestal binnen 16 weken, meestal binnen 300 meter van je adres.

Mag ik in Breda een laadkabel over de stoep leggen?

Alleen via een kabelgoot die de gemeente aanlegt. Dat kan als je geen oprit hebt, op de begane grond woont en de parkeerplaats direct aan een stoep van tegels ligt. Het kost € 465.

Moet ik in Breda parkeergeld betalen tijdens het laden?

Ja. In een gebied met betaald parkeren of vergunningparkeren betaal je ook tijdens het laden parkeergeld, of heb je een vergunning nodig.

Zo komen deze cijfers tot stand

De aantallen, adressen, vermogens en prijzen komen uit de open data van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Daarin melden exploitanten hun openbare laadpunten. Wij werken de cijfers elke dag bij. Een laadlocatie is één adres met één of meer laadpunten. De prijs is het tarief zonder laadpas, inclusief btw. De grenzen van de gemeente en de wijken komen van het CBS. De informatie van de gemeente hebben wij gecontroleerd op 18 oktober 2026.

Laadpalen in de buurt