Wijk in Breda

Laadpalen in Breda Oost

Alle openbare laadpalen en snelladers in Breda Oost: Brabantpark, Sportpark, Zandberg, Heusdenhout en Hoogeind. Met prijs per kWh, de goedkoopste palen en wie ze beheert.

Laadpalen laden…
Open de volledige laadkaart

In het kort

In Breda Oost staan 261 openbare laadlocaties met samen 636 laadpunten. Daarvan zijn 2 locaties snelladers. Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh, hoger dan het landelijk gemiddelde van € 0,47.

261laadlocaties
636laadpunten
2snellaadlocaties
€ 0,52gemiddeld per kWh

Laadpalen per buurt

Zo zijn de laadpalen verdeeld over de buurten van Breda Oost. De indeling volgt het CBS.

BuurtLocatiesLaadpuntenSnelladersPer 1.000 inwoners
Brabantpark92195017,9
Zandberg57115122,7
Sportpark37126037,4
Hoogeind3611012.444,4
Heusdenhout3573014,0
Moleneind-oost4170283,3

Over Breda Oost

Breda Oost telt 24.645 inwoners in 12.645 huishoudens. Het CBS noemt het gebied sterk stedelijk. Er staan ongeveer 11.230 personenauto's geregistreerd, gemiddeld 0,9 per huishouden. Op elk openbaar laadpunt komen zo'n 18 auto's. Dat is minder dan gemiddeld in Breda (43), dus je vindt hier relatief makkelijk een laadpaal. Van de 11.594 woningen is 53% een koopwoning en 55% een eengezinswoning. Bij appartementen en andere meergezinswoningen is zelden een eigen oprit. Met 45% meergezinswoningen zijn veel bewoners hier dus aangewezen op een openbare laadpaal.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025 (inwoners, huishoudens) en 2024 (auto's, woningen).

Een laadpaal aanvragen

Hoe je in Breda een openbare laadpaal in je straat aanvraagt, en wat de regels zijn voor een kabelgoot en parkeren, lees je op de pagina laadpalen in Breda.

Snelladers in Breda Oost

AdresExploitantVermogenPrijs per kWh
Minervum 7001 A-ESpirii175 kW€ 0,79
Ginnekenweg 46Eneco150 kW€ 0,75

Snelladers net buiten Breda Oost

AdresExploitantVermogenPrijs per kWhAfstand
Galgeveld A27Fastned300 kW€ 0,772,9 km
Graaf Hendrik III laan 56E-Flux by Road150 kW€ 0,723,0 km
Backer en Ruebweg 2Shell Recharge300 kW€ 0,853,4 km

Afstand in een rechte lijn. De rijafstand is langer.

Snelladers rond Breda OostOpen de laadkaart op Breda Oost met alleen snelladersOpen de kaart

Goedkoopste laadpalen zonder laadpas

Dit zijn de gewone laadpalen met de laagste prijs per kWh als je zonder abonnement laadt. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

AdresExploitantPrijs per kWhStarttarief
Minervum 7487Laadnet€ 0,16Geen
Minervum 7345DAEN Mobility€ 0,29Geen
Minervum 7345DAEN Mobility€ 0,29Geen
Minervum 7345DAEN Mobility€ 0,29Geen
Takkebijsters 2150five€ 0,29Geen

Wie beheert de laadpalen?

ExploitantLocatiesLaadpuntenAandeel
E-Flux by Road9623437%
Qwello Benelux BV5911823%
Vattenfall InCharge419216%
50five20538%
Allego14285%
DAEN Mobility662%

Straten met de meeste laadpunten

  1. Minervum 78 laadpunten
  2. Molengracht 56 laadpunten
  3. Bijster 20 laadpunten
  4. Bavelseparklaan 20 laadpunten
  5. Teteringsedijk 18 laadpunten
  6. Koninginnestraat 12 laadpunten
Welke laadpas past bij jou?Vergelijk laadpassen op prijs per kWh, starttarief en abonnementVergelijk

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadpalen zijn er in Breda Oost?

Op 19 oktober 2026 staan er in Breda Oost 261 openbare laadlocaties met samen 636 laadpunten. Dat zijn 25,8 laadpunten per 1.000 inwoners.

Waar vind ik een snellader in Breda Oost?

Er zijn 2 snellaadlocaties. De krachtigste staat aan de Minervum 7001 A-E (175 kW, Spirii).

Wat kost laden aan een openbare laadpaal in Breda Oost?

Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh. De laagste prijs is € 0,16 per kWh, bij de laadpaal aan de Minervum 7487. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

Zo komen deze cijfers tot stand

De aantallen, adressen, vermogens en prijzen komen uit de open data van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Daarin melden exploitanten hun openbare laadpunten. Wij werken de cijfers elke dag bij. Een laadlocatie is één adres met één of meer laadpunten. De prijs is het tarief zonder laadpas, inclusief btw. De grenzen van de wijk en de buurten komen van het CBS. De informatie van de gemeente hebben wij gecontroleerd op 18 oktober 2026.

Andere wijken