Wijk in Breda

Laadpalen in Breda West

Alle openbare laadpalen en snelladers in Breda West: Princenhage, Heuvel, Tuinzigt, Westerpark, Haagpoort, Heilaar, Steenakker en Hazeldonk. Met prijs per kWh, de goedkoopste palen en wie ze beheert.

Laadpalen laden…
Open de volledige laadkaart

In het kort

In Breda West staan 316 openbare laadlocaties met samen 800 laadpunten. Daarvan zijn 10 locaties snelladers. Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh, hoger dan het landelijk gemiddelde van € 0,47.

316laadlocaties
800laadpunten
10snellaadlocaties
€ 0,52gemiddeld per kWh

Laadpalen per buurt

Zo zijn de laadpalen verdeeld over de buurten van Breda West. De indeling volgt het CBS.

BuurtLocatiesLaadpuntenSnelladersPer 1.000 inwoners
Princenhage94244127,1
Heuvel69140117,3
Tuinzigt50121015,5
Westerpark3266019,1
Haagpoort2041018,0
Steenakker18712147,9
Heilaar1748176,2
Hazeldonk13494816,7
Liesbos320126,0

Over Breda West

Breda West telt 33.450 inwoners in 16.560 huishoudens. Het CBS noemt het gebied sterk stedelijk. Er staan ongeveer 15.040 personenauto's geregistreerd, gemiddeld 0,9 per huishouden. Op elk openbaar laadpunt komen zo'n 19 auto's. Dat is minder dan gemiddeld in Breda (43), dus je vindt hier relatief makkelijk een laadpaal. Van de 16.012 woningen is 47% een koopwoning en 59% een eengezinswoning. Bij appartementen en andere meergezinswoningen is zelden een eigen oprit. Met 41% meergezinswoningen zijn veel bewoners hier dus aangewezen op een openbare laadpaal.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025 (inwoners, huishoudens) en 2024 (auto's, woningen).

Een laadpaal aanvragen

Hoe je in Breda een openbare laadpaal in je straat aanvraagt, en wat de regels zijn voor een kabelgoot en parkeren, lees je op de pagina laadpalen in Breda.

Snelladers in Breda West

AdresExploitantVermogenPrijs per kWh
Hazeldonk-West A16Fastned400 kW€ 0,77
Hazeldonk-Oost A16Fastned400 kW€ 0,77
Backer en Ruebweg 101Tanx396 kW€ 0,60
Bagven Park 2E-Flux by Road360 kW€ 0,63
5, PrincenhagelaanTesla150 kW€ 0,46
Rijksweg A16/E19 Hazeldonk 111Shell Recharge150 kW€ 0,85
Hazeldonk 5002Shell Recharge150 kW€ 0,85
Graaf Engelbertlaan 200Tanx72 kW€ 0,60
Veldsteen 4Vattenfall InCharge50 kW€ 0,56
Kruisvoort 101Vattenfall InCharge50 kW€ 0,56

Snelladers net buiten Breda West

AdresExploitantVermogenPrijs per kWhAfstand
Rijksweg A58 nr 1Tanx300 kW€ 0,604,4 km
A58 ZZShell Recharge175 kW€ 0,854,5 km
Graaf Hendrik III laan 56E-Flux by Road150 kW€ 0,724,6 km

Afstand in een rechte lijn. De rijafstand is langer.

Snelladers rond Breda WestOpen de laadkaart op Breda West met alleen snelladersOpen de kaart

Goedkoopste laadpalen zonder laadpas

Dit zijn de gewone laadpalen met de laagste prijs per kWh als je zonder abonnement laadt. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

AdresExploitantPrijs per kWhStarttarief
Hazeldonk 6530Laadnet€ 0,22Geen
Gielis Beijsstraat 44Qwello Benelux BV€ 0,29Geen
Iabc 525250five€ 0,29Geen
Heilaardreef 1950five€ 0,30Geen
Gielis Beijsstraat 44Qwello Benelux BV€ 0,31Geen

Wie beheert de laadpalen?

ExploitantLocatiesLaadpuntenAandeel
E-Flux by Road11326136%
Qwello Benelux BV7514924%
Vattenfall InCharge368511%
Allego18366%
Opcharge17525%
50five14234%

Straten met de meeste laadpunten

  1. 5, Princenhagelaan 32 laadpunten
  2. Tuinzigtlaan 29 laadpunten
  3. Ettensebaan 23 laadpunten
  4. Haagweg 22 laadpunten
  5. Hazeldonk 21 laadpunten
  6. Veldsteen 17 laadpunten
Welke laadpas past bij jou?Vergelijk laadpassen op prijs per kWh, starttarief en abonnementVergelijk

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadpalen zijn er in Breda West?

Op 19 oktober 2026 staan er in Breda West 316 openbare laadlocaties met samen 800 laadpunten. Dat zijn 23,9 laadpunten per 1.000 inwoners.

Waar vind ik een snellader in Breda West?

Er zijn 10 snellaadlocaties. De krachtigste staat aan de Hazeldonk-West A16 (400 kW, Fastned).

Wat kost laden aan een openbare laadpaal in Breda West?

Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,52 per kWh. De laagste prijs is € 0,22 per kWh, bij de laadpaal aan de Hazeldonk 6530. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

Zo komen deze cijfers tot stand

De aantallen, adressen, vermogens en prijzen komen uit de open data van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Daarin melden exploitanten hun openbare laadpunten. Wij werken de cijfers elke dag bij. Een laadlocatie is één adres met één of meer laadpunten. De prijs is het tarief zonder laadpas, inclusief btw. De grenzen van de wijk en de buurten komen van het CBS. De informatie van de gemeente hebben wij gecontroleerd op 18 oktober 2026.

Andere wijken