Wijk in Breda

Laadpalen in Breda Noord

Alle openbare laadpalen en snelladers in Breda Noord: Belcrum, Doornbos-Linie, Biesdonk, Geeren, Wisselaar, Krogten en Waterdonken. Met prijs per kWh, de goedkoopste palen en wie ze beheert.

Laadpalen laden…
Open de volledige laadkaart

In het kort

In Breda Noord staan 204 openbare laadlocaties met samen 429 laadpunten. Daarvan zijn 2 locaties snelladers. Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,50 per kWh, hoger dan het landelijk gemiddelde van € 0,47.

204laadlocaties
429laadpunten
2snellaadlocaties
€ 0,50gemiddeld per kWh

Laadpalen per buurt

Zo zijn de laadpalen verdeeld over de buurten van Breda Noord. De indeling volgt het CBS.

BuurtLocatiesLaadpuntenSnelladersPer 1.000 inwoners
Belcrum4081018,0
Doornbos-Linie3164013,1
Biesdonk3061012,4
Krogten28712394,4
Wisselaar2752012,2
Geeren-zuid2044011,9
Geeren-noord1428010,5
Waterdonken1428019,9

Over Breda Noord

Breda Noord telt 26.485 inwoners in 13.065 huishoudens. Het CBS noemt het gebied sterk stedelijk. Er staan ongeveer 10.910 personenauto's geregistreerd, gemiddeld 0,8 per huishouden. Op elk openbaar laadpunt komen zo'n 25 auto's. Dat is minder dan gemiddeld in Breda (43), dus je vindt hier relatief makkelijk een laadpaal. Van de 12.120 woningen is 39% een koopwoning en 52% een eengezinswoning. Bij appartementen en andere meergezinswoningen is zelden een eigen oprit. Met 48% meergezinswoningen zijn veel bewoners hier dus aangewezen op een openbare laadpaal.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025 (inwoners, huishoudens) en 2024 (auto's, woningen).

Een laadpaal aanvragen

Hoe je in Breda een openbare laadpaal in je straat aanvraagt, en wat de regels zijn voor een kabelgoot en parkeren, lees je op de pagina laadpalen in Breda.

Snelladers in Breda Noord

AdresExploitantVermogenPrijs per kWh
Lijndonk 4T-Electric320 kW€ 0,79
Backer en Ruebweg 2Shell Recharge300 kW€ 0,85

Snelladers net buiten Breda Noord

AdresExploitantVermogenPrijs per kWhAfstand
Emerparklaan 5bp pulse150 kW€ 0,852,3 km
Spinveld 37Laadnet50 kW€ 1,042,9 km
Veldsteen 4Vattenfall InCharge50 kW€ 0,563,7 km

Afstand in een rechte lijn. De rijafstand is langer.

Snelladers rond Breda NoordOpen de laadkaart op Breda Noord met alleen snelladersOpen de kaart

Goedkoopste laadpalen zonder laadpas

Dit zijn de gewone laadpalen met de laagste prijs per kWh als je zonder abonnement laadt. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

AdresExploitantPrijs per kWhStarttarief
Steenen Hoofd 50E-Flux by Road€ 0,21Geen
Regenbeemd 6Laadnet€ 0,28Geen
Biesdonkweg 3350five€ 0,29Geen
Kapittelweg 1050five€ 0,29Geen
Biesdonkweg 3350five€ 0,29Geen

Wie beheert de laadpalen?

ExploitantLocatiesLaadpuntenAandeel
E-Flux by Road7414936%
Qwello Benelux BV5511027%
Vattenfall InCharge377518%
Allego10205%
50five6173%
Opcharge4112%

Straten met de meeste laadpunten

  1. Terheijdenseweg 16 laadpunten
  2. Pastoor Pottersplein 13 laadpunten
  3. Lange Weide 12 laadpunten
  4. Trekpot 11 laadpunten
  5. Lijndonk 10 laadpunten
  6. Blokvucht 10 laadpunten
Welke laadpas past bij jou?Vergelijk laadpassen op prijs per kWh, starttarief en abonnementVergelijk

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadpalen zijn er in Breda Noord?

Op 19 oktober 2026 staan er in Breda Noord 204 openbare laadlocaties met samen 429 laadpunten. Dat zijn 16,2 laadpunten per 1.000 inwoners.

Waar vind ik een snellader in Breda Noord?

Er zijn 2 snellaadlocaties. De krachtigste staat aan de Lijndonk 4 (320 kW, T-Electric).

Wat kost laden aan een openbare laadpaal in Breda Noord?

Zonder laadpas betaal je aan een gewone laadpaal gemiddeld € 0,50 per kWh. De laagste prijs is € 0,21 per kWh, bij de laadpaal aan de Steenen Hoofd 50. Met een laadpas kan de prijs anders zijn.

Zo komen deze cijfers tot stand

De aantallen, adressen, vermogens en prijzen komen uit de open data van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Daarin melden exploitanten hun openbare laadpunten. Wij werken de cijfers elke dag bij. Een laadlocatie is één adres met één of meer laadpunten. De prijs is het tarief zonder laadpas, inclusief btw. De grenzen van de wijk en de buurten komen van het CBS. De informatie van de gemeente hebben wij gecontroleerd op 18 oktober 2026.

Andere wijken